מפלגת אנימה חדשה ביפן

מפלגת אנימה חדשה ביפן
5 (100%) 1 vote

לא לגמרי כמו שכתוב בכותרת, אבל תעשיית האנימה בדרכה לפוליטיקה: טארו יאמאדה, חבר בית המחוקקים של יפן [‘הדיאט’] הודיע בטוויטר (כי הצהרות לעיתונות זה כבר פאסה) על כוונתו לחבור למספר פוליטיקאים ולהקים יחדיו ועידה מפלגתית שתדון בכל מה שקשור במנגה, אנימה ומשחקים. יאמאדה, שיעמוד בראש הועידה, הבטיח לעבוד קשה על מנת להגן על התעשייה היפנית הענפה. ואם זה נשמע לכם כמו בדיחה, דעו שיוצרים ידועים כבר לוקחים חלק בעניין, ובהם הידאקי אננו (Evangelion), טטסויה צ’יבה (Ashita no joe) וקן אקמאטסו (Love Live). שמה של הקבוצה הוא “MANGA” (הלחם מאולץ של Manga, ANime, GAmes).

צחוק בצד, מטרת הקבוצה היא עילאית למדי: הגנה על יוצרים ועל חופש הביטוי, זאת באמצעים של חקיקה. פרויקט הדגל של הקבוצה הוא למעשה תחיה של פרויקט שנגנז ב-2009, פרויקט שמטרתו הוא הקמה של מוזיאון הקשור בתרבות המדיה של יפן (אנימה, מוזיקה וכו’). נוסף על כך, יאמאדה מעוניין להעניק הקלות מס ליוצרים. עוד נודע כי בישיבה הראשונה שהתקיימה השבוע דנו החברים בנושאים כמו טיפוח יוצרים וסביבות עבודה. אה, וגם לחימה בפירטיות. טוב, אולי לא הכול לטובתנו.

בכל זאת, נאחל להם בהצלחה.

תגובות

תגובות

אודות הכתב

Profile photo of רם קיץ

עורך, מנהל, כותב וקרציה של פורטל ישראטאקו. בעל הבלוג הוותיק AnimeOK ולפניו "אנימה בהילוך מהיר". לא טוב בבחירת שמות לבלוגים. רואה וכותב על סדרות וסרטי אנימה מאז שנת 2003, למעט הפסקה בשני בפברואר, 2007 בשעה 14:24. הייתי עסוק.

תכנים נוספים

תשאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השאלות אילו זה רק לוודא שאתה אנושי / חייזר ולא רובוט * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.