עונת החורף 2017 – סיבוב שני

עונת החורף 2017 – סיבוב שני
1.3 (25.33%) 15 votes

הסבב השני הגיע ואיתו עוד סדרות חדשות שיצאו לאוויר העולם אז למי שעוד לא התחיל ומהסס הנה הסיבוב השני של רשמיי מעונת החורף 2017

 

elDLIVE

על מה זה: מאז שהוא זוכר את עצמו צ’וטה קוקונוסה שומע קול בראשו שמדבר אליו כאילו הוא ממש לידו אבל למעשה אין שם אף אחד. חוץ מזה הוא תלמיד ממוצע עד ליום שבוא הוא משוגר לחללית של משטרת החלל אדלייב ומספרים לו שהוא המגויס החדש שנבחר לשרת בכח. בהתחלה צ’וטה מהסס אבל מהר מאוד מחליט לשרת במשטרת החלל בגלל הקול בראשו שמאיץ בו וכן כדי להראות לבת כיתתו, מיסוזו סונאקטה, שהוא כן מסוגל להיות שוטר חלל ולהוכיח שהיא טועה.

איך זה: אם עד עכשיו רק ידעתי שהאנימה היא עיבוד למנגה מאת אקירה אמאנו (המנגקה שאחראית גם למורה המתנקש ריבורן) אחרי צפייה בפרקים הראשונים אני בטוח בזה. כמעט בלתי אפשרי שלא להשוות את זה לריבורן – יש לנו דמות קמע חמודה עם כח מסתורי, יש לנו אירגון שמגייס את הגיבור בעל כורחו, יש לנו דמויות שנראות זהות אחת לאחת לדמויות מריבורן ועוד ועוד כך שמי שנהנה מריבורן ירגיש ממש כמו בבית ומי שלא נהנה מריבורן או שלא ראה את ריבורן יהנה אפילו עוד יותר! ניכר בדמויות ובעלילה שאקירה הפיקה לקחים רבים מריבורן והרבה דברים שהצופים\קוראים הלינו עליהם בריבורן קיבלו מענה באלדלייב החל ממושא האהבה של הגיבור הראשי שכבר לא כל כך נחמדה(יותר כמו רוצה להעלים אותו מעל פני האדמה), הדמויות הרבה יותר טבעיות ולא שבלוניות והאקשן הרבה יותר בעיקר כשמשווים לפרקים הראשונים של ריבורן(לפני שהסדרה עשתה 180 מעלות עם הוואריה). בתור מישהו שאהב את ריבורן והתבאס קשות כשהסדרה הסתיימה(ואז חש צורך אדיר לשרוף משהו בגלל הסוף של המנגה) אלדלייב מילאה אצלי את החלל שנותר ואני מקווה שהסדרה תמשיך ותגדל עם פוטנציאל לעונת המשך מאחר והמנגה עדיין בעיצומה.

להמשיך או לא: ברור!

 


 

Nyanko Days

על מה זה: נערה שמגדלת 3 ילדות חתולות

איך זה: קצר, חמוד ומהנה. כן, זו עוד סדרה שזורקת לנו בפנים חתולים ומצפה שנתמוגג מכל ה-nya nya שנשמע מכל עבר… וזה עובד! מדובר פשוט בהתמוגגות שבועית בת 5 דקות שלמרות שאין לה מי יודע מה עלילה העיקר לראות ילדות קטנות וחמודות שנראות כמו חתול ומתנהגות כמו חתול.

להמשיך או לא: Nya!!

 


 

Idol Jihen

על מה זה: עולם שבו האיידולות(אתם יודעים, השחקניות\זמרות\דוגמניות\עומדות על הראש שמציפות את המדיה היפנית בכל הזדמנות) נכנסות לפוליטיקה ומקימות מפלגות כדי להילחם בשחיתות, בכלכלה היפנית הגוועת וכדי לשפר את איכות הסביבה וכל זאת בצורה שאיידולות מכירות הכי טוב – לשיר ולרקוד.

איך זה: מכירים את זה שאתם רואים סדרה ואשכרה מרגישים את האייקיו שלכם קופץ קפיצת באנג’י מהראש לתחת? ככה בדיוק מרגישים כשרואים את הסדרה הזאת. עם כל הכבוד לאיידולות ולמולטי טאלנטיות שלהן פוליטיקה זה לא ממש המקום לשיר ולרקוד וזה גם לא עוזר כשהפרקים לא באמת מניעים את העלילה לשום מקום. כן, יש לנו נבלים(פוליטיקאים גברים, כמה טיפוסי) שרוקחים מזימות מאחורי הקלעים אבל חוץ מזה אין באמת התקדמות. הפרק הראשון מבוזבז כולו על הצגה של הדמות הראשית שכל כך מנסה לקחת על עצמה את דמות ה-“אין שכל אין דאגות” רק שהיא נכשלת בזה ברמות קשות ובעיקר מוכיחה רק את החצי הראשון של המשפט. הפרק השני אפילו מגוחך יותר ומנסה לשכנע אותנו שאיכות הסביבה זה חשוב אבל לפני שדואגים לפנות את הזבל מהחירייה המקומית למחזור הבנות צריכות להתחרות בתחרות באנג’י מהר גבוה כי… כי…. כי לעזאזל עם עלילה ועקביות, מישהו פה צריך להראות שבנות לא מסוגלות לדאוג למשהו חשוב וכל מה שמעניין אותן זה להתחרות עם בנות אחרות מי יותר טובה בשיט חסר תועלת. העלילה מלאה בכל כך הרבה מיינדפאק ולא מהסוג הטוב שלא ברור מי בכלל קהל היעד של הסדרה הזאת.

להמשיך או לא: רק אם בא לכם לשבת על הכורסא ולהזיל ריר כמו מפגרים על איידולות

 


 

Gabriel DropOut

על מה זה: מלאכית מסיימת את לימודיה בגן עדן ונשלחת לכדור הארץ על מנת להמשיך את לימודיה תוך שהיא נחשפת בעצמה לבני האדם ולמה שהם מעבר למה שכתוב בספרי הלימוד. המכשול היחידי שעומד בדרכה הוא… משחקי וידאו?

איך זה: זה רק אני או שבעשור האחרון עברנו מסדרות על אוטאקואים דכאוניים(chaos head, nhk וכו’) לסדרות על אוטאקואים שלא רק שגאים בהיותם אוטאקואים אלא שזו אפילו הלחם והחמאה שלהם? ואתם יודעים מה? אני מת על זה! אחרי Himouto! Umaru-chan מהשנה שעברה הפעם תורה של גבריאל דרופאאווט להראות לנו מאיפה האוטאקו משתין והתוצאה לא פחות מקורעת מצחוק. הבדיחות אומנם מפגרות ברמות אבל היי, מי אמר שחייבים להיות מתוחכמים בשביל להיות מצחיקים? גבריאל היא כל מה שאנחנו שואפים להיות(ואל תנסו אפילו להכחיש!) ולא רק זה אלא שכל אחת מהדמויות שמקיפות אותה שרוטה באותה רמה בדיוק כמוה רק בתחום אחר מה שמוביל לאינספור מצבים משעשעים שיגרמו לכם לרוץ בסוף הפרק לשירותים(או להחליף תחתונים, תלוי כמה אתם מסוגלים להתאפק).

להמשיך או לא: ממשיך עד הסוף!

 


 

Chiruran: Nibun no Ichi

על מה זה: שינסגומי צ’יבים

איך זה: סרטן

להמשיך או לא: רק אם אתם מחפשים תירוץ לדפוק את הראש בקיר

 


 

ACCA: 13-ku Kansatsu-ka

על מה זה: דואה היא ממלכה שמחולקת ל-13 מדינות אוטונומיות לחלוטין שמעליהן ניצב ארגון ACCA שאחראי על שמירת הסדר והחוק באותן מדינות. העלילה מתמקדת במפקח בשם ג’ין אוטוס, סגן ראש מחלקת הפיקוח שאחראית על הפיקוח על המחלקות השונות בכל אחת מהמדינות ועל האנשים שמסביבו.

איך זה: זו לא סדרה לכל אחד. יש כאן הרבה פוליטיקה ומה שמניע אותה כך שמי שלא מתחבר לתככים פוליטיים לא בדיוק יהנה ממנה אבל מי שכן אוהב את הסגנון ימצא סדרה מגניבה(או כך היו 2 הפרקים הראשונים) ומרתקת על המאחורי הקלעים של הפוליטיקה ומה שמניע אותה(ספוילר: לא תמיד השיקולים הנכונים)

להמשיך או לא: אני ממשיך איתה, מאוד נהניתי מהפרקים הראשונים אבל יוצא מנקודת הנחה שלא כל אחד יתחבר וזה כבר תלוי בטעם האישי של כל אחד.

 


 

Hand Shakers

על מה זה: לוחצי הידיים הם זוגות של אנשים בעלי כוחות מיוחדים שנלחמים על הזכות להילחם ב… אלוהים.

איך זה: חשבתם ש-big order מלפני כמה עונות היה גרוע? עוד לא ראיתם כלום. 2 הפרקים הראשונים של הסדרה ממש גרועים, העלילה מתחילה משום מקום בלי שום הסברים או הקדמה כלשהי ורק מתדרדרת מרגע לרגע, האנימציה התלת מימדית נראית כאילו הכינו אותה לפני עשור והפאנסרביס שמציף מכל פינה לא ממש משכנע אלא רק עושה יותר נזק.

להמשיך או לא: בניגוד ל-big order שהייתה מסוג הסדרות שהצופים רואים עד הסוף רק בשביל הבדיחה ש-“כמה גרוע זה יוכל להיות” אין באמת סיבה שתבזבזו זמן על Hand Shakers.

 


 

Kemono Friends

על מה זה: מה קורה כשילדה נקלעת לספארי ענקי שכל החיות בו הן ילדות חמודות?

איך זה: עוד ניסיון לדחוף לנו לוליות בגרון והפעם הן נראות כמו חיות בספארי. אם הייתי צעיר ב-30 שנה (אני בן 32) כנראה שהייתי עף על הסדרה הזאת, היא חמודה, צבעונית, לא תזוזתית במיוחד ויש פה ושם אפילו מידע על זנים שונים של חיות(אעלק חוויה לימודית) ובקיצור: מתאימה מאוד לערוץ הופ. הפתיחה די ממכרת אבל די מטומטמת כשמבינים את המילים ואז מתפדחים מזה שנהנים ממנה אבל בגדול הסדרה לא ממש מתאמצת וכנראה שהיא באמת הופקה כדי שהבן של השכנים ידע מה ההבדל בין נמר לסרוול.

להמשיך או לא: אם עברתם את גיל 5 אין לכם באמת לחפש פה… לכל השאר, תהנו!

 


 

Piace: Watashi no Italian

על מה זה: נערה בתיכון שמתחילה לעבוד במסעדה איטלקית

איך זה: חביב ולא מזיק. זו לא סדרה שתגרום לכם לצחוק בקולי קולות אבל בשביל 4-5 דקות פר פרק היא עושה את העבודה בתור אתנחתא קומית לא רעה בכלל.

להמשיך או לא: אני ממשיך, מקסימום שרפתי חצי שעה מהחיים שלי במצטבר

 


 

One Room

על מה זה: אינטרקציה יומיומית בין גבר לנערה שעברה לגור בדירה הצמודה לשלו.

איך זה: נשמע מוכר נכון? אין צורך שתפשפשו עמוק בזיכרון כי הפורמט הזה לקוח ממש מהעונה הקודמת והוא לא יותר מהעתק-הדבק של Getsuyoubi no Tawawa והיא אפילו הולכת, מדברת ומתנהגת כמוה.

להמשיך או לא: אם נהניתם מ-Getsuyoubi no Tawawa תהנו גם מוואן רום, אחרת אין לכם מה לחפש פה.

 


 

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

על מה זה: קובאיאשי-סאן מתעוררת בבוקר, מתלבשת, פותחת את הדלת כדי לצאת לעבודה ומוצאת מולה… דרקון ענק! לא רק זה אלא שהדרקון הופך בשניות לנערה חמודה שמציעה את עצמה בתור עוזרת לקובאיאשי-סאן.

איך זה: מעטות מאוד הסדרות שיצאו מבית קיואני שאכזבו אותי וגם הפעם הסטודיו המהולל מביא לנו את גולת הכותרת של העונה בכל הנוגע לקומדיה. לכל אורך הפרק הבדיחות פשוט לא עוצרות לרגע וכל רגע הזוי וקורע מצחוק יותר מקודמו וזה רק על קצה המזלג מאחר והפתיחה מגלה לנו שדרקונים נוספים עומדים להיכנס לתמונה מה שבטוח ייצור מצבים הזויים רבים. סגנון הציור די פשוט ביחס לסדרות קודמות של קיואני אבל פס הקול פשוט מטריף וממכר וכל פרק מוציא ממני דמעות מרוב שהוא מצחיק אז תסלחו לי אם אבלע את הצפרדע הזאת בשקט

להמשיך או לא: איזו שאלה! ממשיך עד הסוף!

 


 

Marginal#4: Kiss kara Tsukuru Big Bang

על מה זה: 4 נערים שמרכיבים להקת בנים בשם מארג’ינל מס’ 4 ועלילותיהם היומיומיות

איך זה: בינוני להחריד. אין נקודות רעות או טובות ו-2 הפרקים הראשונים היו MEH אחד גדול בכל דבר: האנימציה, הדיבוב, פס הקול, העלילה… אין שום דבר מושך כאן ונראה שהסדרה נבנתה על השאיפה שבנות אוהבות גברים חתיכים וזה אמור להספיק.

להמשיך או לא: אין סיבה להמשיך עם זה, מי שמחפש סדרה עם איידולים מוזמן להעיף מבט בשתי העונות של Shounen Hollywood מלפני כמה שנים שעשו עבודה טובה יותר.

 


 

Kuzu no Honkai

על מה זה: מוגי והאנאבי הם זוג מושלם… מושלם מדי. הסוד שלהם הוא שאף אחד מהם לא מאוהב בשני והם פשוט משתמשים זה בזה כתחליף למי שהם אוהבים באמת: רגשי ופיזי.

איך זה: אז אחרי שהכתרנו את קומדיית העונה הגיע הזמן לדרמת העונה. העלילה קצת מסובכת ומכילה הרבה קשרים ישירים ועקיפים אבל מי שיעקוב בתשומת לב יקבל דרמה מכאיבה שלא בטוח לאן היא תתפתח אבל 2 הפרקים הראשונים היו פשוט מעולים. הדיבוב מעולה, הפרקים עצמם נעים בזהירות ללא קפיצות מיותרות והעלילה נותנת מענה גם לפן הרגשי שבאהבה נכזבת אך גם לפן הפיזי. הסדרה משודרת במסגרת רצועת Noitamina שידעה הרבה סדרות איכותיות וגם זו מצטרפת לרשימה והיא בהחלט מעוררת את הראש והלב בכל הנוגע לנושא של אהבות נכזבות.

להמשיך או לא: הסדרה די בוטה ולכן יהיו אנשים שזה יהיה יותר מדי בשבילם ולעיתים היא הופכת לקצת כבדה ודכאונית אבל מי שמחפש דרמה טובה זה המקום. אני אישית ממשיך.

 

 

 

עד כאן הסבב השני, ככל הנראה הסיבוב הבא יהיה האחרון אבל אתם מוזמנים להגיב ולתת את דעתכם או לבקש את דעתי על סדרה שעדיין לא קיבלה מענה מהעונה החדשה.

תגובות

תגובות

אודות הכתב

תכנים נוספים

תשאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השאלות אילו זה רק לוודא שאתה אנושי / חייזר ולא רובוט * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.